ΑΕΚ - Ιωνικός 4-0: Ο αρχηγός της νέας εποχής δεν θα μπορούσε να απουσιάζει - Δεύτερο γκολ ο Γκατσίνοβιτς(video)

Το ήθελε πολύ και τα κατάφερε. Έστω και με λίγη δόση τύχης ο Σέρχιο Αραούχο έβαλε το όνομα του στην λίστα των σκόρερ στη πρεμιέρα της «OPAP Arena». Τρία λεπτα αργότερα ακολούθησε ο Γκατσίνοβιτς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για να δώσει διαστάσεις θριάμβου.
Περίπου 28 λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90, ο Σέρχιο Αραούχο πανηγύρισε και αυτός το δικό του τέρμα. Ο αρχηγός της Ένωσης βρήκε χόρο στην αντίπαλη περιοχή, σούταρε και έπειτα από κόντρα στο πόδι του Αντούνες, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γράψει το 3-0.

Και εκεί που ο Ιωνικός δεν πρόλαβε καλά καλά να ξεπεράσει το σοκ, ήρθε ξανά ο Γκατσίνοβιτς για να διευρύνει ακόμη περισσότερο το προβάδισμα. Μέχρι σήμερα δεν είχε κατορθώσει να βρει δίχτυα και μέσα σε μόλις 65 λεπτά στην OPAP Arena το κατάφερε εις διπλούν.