Τένις

Για τον τίτλο στο διπλό του Ακαπούλκο οι Τσιτσιπάς – Λόπεζ!

Μπορεί να μην κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του μονού αφού ηττήθηκε στα δύο σετ από τον Κάμερον Νόρι, ωστόσο ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα έχει την ευκαιρία να φύγει με τίτλο από το Ακαπούλκο.

Με συμπαίκτη του τον καλό του φίλο, Φελισιάνο Λόπεζ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς συνεχίζει την προέλασή του στο ταμπλό του διπλού και μαζί με τον Ισπανό προκρίθηκαν στον τελικό της ATP 500 διοργάνωσης.

Μετά τη νίκη τους στα προημιτελικά επί του Νο2 ζευγάρι του ταμπλό, οι Τσιτσιπάς - Λόπεζ κέρδισαν 6-4, 6-4 και τους Λόιντ Γκλασπουλ - Χάρι Χελιοβάρα και την Κυριακή (27/2) θα αντιμετωπίσουν τους Αρεβάλο - Ροζέρ για τον τίτλο στο Ακαπούλκο.

To Ελληνοισπανικό δίδυμο πέτυχε από δύο break σε κάθε σετ και μετά από 78 λεπτά αγώνα, εξασφάλισε την πρόκριση στον τελικό.