Πορτογαλία – Τουρκία 1-0: Δοκάρι ο Μπερνάρντο Σίλβα, έκανε... γκολ το ριμπάουντ ο Οτάβιο! (video)

Το εξαιρετικό της ξεκίνημα στο ματς επιβραβεύει με τον καλύτερο τρόπο η Πορτογαλία, η οποία στο 15ο λεπτό ανοίγει το σκορ απέναντι στην Τουρκία με τον Οτάβιο!

Πρόκειται για το μοναδικό ποδοσφαιριστή της που βρίσκεται στην ενδεκάδα της από τη μεσαία γραμμή και μπροστά και δεν παίζει στην Premier League! Προφανώς και αναφερόμαστε στον Οτάβιο!

Αυτός είναι που άνοιξε το σκορ για την Πορτογαλία απέναντι στην Τουρκία στο 15ο λεπτό, ύστερα από εξαιρετική φάση των γηπεδούχων. Ρονάλντο και Ζότα συνδυάστηκαν, ο Μπερνάρντο Σίλβα σούταρε στο δοκάρι, αλλά ο Οτάβιο πήρε το ριμπάουντ και κατάφερε από δύσκολη γωνία να κάνει το 1-0!