Τότεναμ – Έβερτον 3-0: Πάρτι των Λονδρέζων με Σον και Κέιν! (video)

Δείχνει να «ξεσπά» μετά τις συνεχόμενες ήττες και το κακό ξεκίνημά της στο 2022 η Τότεναμ, η οποία διαλύει την Έβερτον σε 40 λεπτά, οδηγούμενη με το ευρύ 3-0 στα αποδυτήρια, με χαρακτηριστική ευκολία.

Την καλύτερή της εμφάνιση επί των ημερών του Αντόνιο Κόντε πραγματοποιεί ετούτη την ώρα η Τότεναμ απέναντι στην Έβερτον, με το 3-0 του πρώτου μέρους να αναδεικνύει πλήρως την εικόνα της αναμέτρησης.

Ο Κιν έκανε λάθος στο 14ο λεπτό και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά 180 δευτερόλεπτα αργότερα, ο Σον πήρε την σκυτάλη και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην Τότεναμ με ωραίο, δυνατό σουτ!

Σε ένα τέτοιο ημίχρονο όμως, δεν ήταν δυνατό να μην σκοράρει και ο Χάρι Κέιν. Ο Άγγλος έκανε το 3-0 στο 36ο λεπτό, έπειτα από έξοχα εκτελεσμένη αντεπίθεση και έφτασε τα 175 γκολ στην Premier League!