Βερίσιμο στους ανθρώπους της ΑΕΚ: «Δεν ειδοποιήθηκα από το VAR για το πέναλτι στον Βράνιες!» (video)

Ο διαιτητής της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό (21/11, 3-2), Φάμπιο Βερίσιμο, τόνισε στους ανθρώπους της «Ένωσης» πως δεν ενημερώθηκε καν από τον Πορτογάλο, Μάρτινς, που ήταν στο VAR, για τη φάση όπου η «Ένωση» ζητά πέναλτι στον Όγκνιεν Βράνιες για σπρώξιμο του Γιώργου Μασούρα στο 34ο λεπτό!
Ο Φάμπιο Βερίσιμο, διαιτητής της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό (21/11, 3-2) φέρεται να τόνισε στους ανθρώπους της «Ένωσης» πως δεν ενημερώθηκε καν από το VAR για περαιτέρω εξέταση της φάσης του 34ου λεπτού, όπου οι «κιτρινόμαυροι» διαμαρτύρονται για πέναλτι στον Όγκνιεν Βράνιες για σπρώξιμο του Γιώργου Μασούρα.

Σύμφωνα με τον Πορτογάλο ρέφερι, ο συμπατριώτης του, Μάρτιντς, που βρισκόταν στο VAR, δεν τον ειδοποίησε για το πέναλτι που ζήτησε η ΑΕΚ, παρά μόνο για το αν υπάρχει οφσάιντ στο γκολ του Ελ Αραμπί, που ακολούθησε στην εξέλιξη της φάσης.