Δουβίκας: Έκλεισε τη χρονιά με γκολ στην ισοπαλία της Θέλτα με τη Βαλένθια (2-2)! (video)

Νέο γκολ Τάσου Δουβίκα στην ισοπαλία της Θέλτα με τη Βαλένθια (2-2) στο Βίγο για το παιχνίδι της 38ης και τελευταίας αγωνιστικής της La Liga!

Ένα ακόμη γκολ για τον Τάσο Δουβίκα, με τον επιθετικό της Θέλτα να βάζει την υπογραφή του στην ισοπαλία της ομάδας του με τη Βαλένθια στο τελικό 2-2 στην τελευταία αναμέτρηση των δύο ομάδων στη φετινή La Liga.

To γκολ του 24χρονου φορ, ήταν το 7ο φετινό του στο ισπανικό πρωτάθλημα με τον Ιάγο Άσπας να έχει πιστωθεί 10 τελικές πάσες. Ο Ισπανός επιθετικός ήταν εκείνος που «έφτιαξε» το γκολ για τον συμπαίκτη του.

Μάλιστα, το τέρμα του Έλληνα επιθετικού ήταν ιδιαιτέρως κρίσιμο, καθώς χάρη στο δικό του γκολ η Θέλτα ισοφάρισε σε 2-2 στο 62ο λεπτό, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν μία γενικά μέτρια αγωνιστική περίοδο. Η μεν γηπεδούχος Θέλτα ναι μεν δεν κινδύνευσε καθώς ολοκλήρωσε την παρουσία της με 41 βαθμούς. 49 βαθμοί για την Βαλένθια.