Όλα στο… μηδέν στο ημίχρονο: Μασούρας και Ελ Κααμπί «άγγιξαν» το γκολ για τον Ολυμπιακό, απάντησε ο Γκατσίνοβιτς για την ΑΕΚ! (video)

Σπουδαίες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για ΑΕΚ και Ολυμπιακό!

Όλα από την… αρχή θα ξεκινήσουν στο δεύτερο ημίχρονο στην OPAP Arena! ΑΕΚ και Ολυμπιακός δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα στο πρώτο 45λεπτο, ωστόσο είχαν τις ευκαιρίες τους.

Αρχικά, οι «ερυθρόλευκοι» λίγο έλειψε να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό, με τον Μασούρα να παίρνει την κεφαλιά ανενόχλητος στην καρδιά της περιοχής, αλλά να βλέπει τον Αθανασιάδη να αστοχεί.

Η «Ένωση» απάντησε με τον Γκατσίνοβιτς, αλλά ο Σέρβος αστόχησε από το σημείο του πέναλτι στο 26’.

Μάλιστα, οι Πειραιώτες είδαν τον Αθανασιάδη να έχει απάντηση τόσο στο μακρινό σουτ του Έσε στις καθυστερήσεις, όσο και στο τετ-α-τετ του Ελ Κααμπί που ακολούθησε, διατηρώντας το 0-0!