No Messi, No Problem: Ο Σουάρες... καθάρισε με «ντοπιέτα» για την Ίντερ Μαϊάμι απέναντι στην DC Γιουνάιτεντ! (video)

Κι όταν λείπει ο Λιονέλ Μέσι; Ο Λουίς Σουάρες... παίζει και για τον Αργεντίνο σούπερ σταρ και «καθαρίζει» για την Ίντερ Μαϊάμι!

Παρά το γεγονός πως ο Λιονέλ Μέσι δεν αγωνίστηκε με την Ίντερ Μαϊάμι στο εκτός έδρας παιχνίδι με την DC Γιουνάιτεντ, η ομάδα με τη Φλόριντα νίκησε με 3-1, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του MLS.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14’ με τον Στρουντ, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 24ο λεπτό της συνάντησης, με τον Καμπάνα.

Και στην «επανάληψη» ο Λουίς Σουάρες με δύο δικά του γκολ (72’, 85’) ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Ίντερ Μαϊάμι, η οποία έφτασε τους 10 βαθμούς και ανέβηκε - με παιχνίδι περισσότερο - στην 1η θέση της ανατολικής περιφέρειας.