Φούλαμ - Τσέλσι 0-2: Ο Μούντρικ «έσπασε» την κατάρα και ο Μπρόγια έθεσε… βάσεις νίκης (video)

Η στιγμή που περίμενε ο Μούντρικ είναι επιτέλους εδώ. Ο Ουκρανός πέτυχε το πρώτο του γκολ με την μπλε φανέλα πριν ο Μπρόγια δώσει προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του.

Επιτέλους ο Μούντρικ πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Τσέλσι δίνοντας το προβάδισμα στην αμάδα του απέναντι στην Φούλαμ, μέχρι ο Μπρόγια να διπλασιάσει τα τέρματα των «μπλε» μόλις ένα λεπτό μετά.

Έπρεπε να φτάσουμε στην 7η αγωνιστική της Premier League για την σεζόν 2023/24 για να τα καταφέρει η πανάκριβη μεταγραφή της Τσέλσι.

Στο 18ο λεπτό ο Ουκρανός κατέβασε υπέροχα την μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με υποδειγματικό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στην επόμενη ακριβώς φάση ο Μπρόγια εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη της Φούλαμ και έκανε με άνεση το 2-0.