Βιγιαρεάλ – Μπαρτσελόνα 2-2: «Ματσάρα» με τέσσερα γκολ πριν… βγει το ημίχρονο (video)

Συναρπαστικό ματς στο «Ντε Λα Θεράμικα» μεταξύ Βιγιαρεάλ και Μπαρτσελόνα, με τα «κίτρινα υποβρύχια» να επιστρέφουν… εντυπωσιακά από το 2-0.

Ματς που τα έχει… όλα στη La Liga, με την Μπαρτσελόνα και την Βιγιαρεάλ να βρίσκονται ισόπαλοι στο 2-2 (27/08), με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους.

Οι «μπλαουγκράνα» πέτυχαν δύο γκολ σε τρία λεπτά, με τον Γκάβι στο 12’ και τον Φρένκι Ντε Γιονγκ στο 15’, όμως δέχθηκαν και δύο πριν την συμπλήρωση των 45’.

Ο Χουάν Φόιθ στάθηκε τυχερός και μείωσε με την βοήθεια του δοκαριού στο 26’, ενώ ο Αλεξάντερ Σόρλοθ ισοφάρισε σε 2-2 στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.