ΠΑΟΚ - Χάιντουκ 1-0: Προβάδισμα από τη... βούλα με Σβαμπ, δοκάρι ο Κουλιεράκης! (video)

Ο ΠΑΟΚ «άνοιξε» το σκορ κόντρα στη Χάιντουκ (17/08), μόλις στο 12ο λεπτό, ενώ στο 21ο, είχε τεράστια χαμένη ευκαιρία να βρει και δεύτερο γκολ!
«Κεφάλι» στο σκορ για τον ΠΑΟΚ, από πολύ νωρίς! Στη ρεβάνς του 0-0 της Κροατίας στην Τούμπα, για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, ο «Δικέφαλος του Βορρά» κέρδισε πέναλτι στο 10ο λεπτό, μετά από σπρώξιμο του Οφόε στον Κωνσταντέλια.

O Σβαμπ ανέλαβε την εκτέλεση και δεν λάθεψε, κάνοντας το 1-0 στο 12'. Μάλιστα, εννέα λεπτά αργότερα (21'), ο ΠΑΟΚ είχε τεράστια ευκαιρία για να σκοράρει και πάλι, αλλά η κοντινή προβολή του Κουλιεράκη σταμάτησε στο δοκάρι.