Το φινάλε που του άξιζε: Δύο γκολ ο Τσάκα στο τελευταίο του παιχνίδι με την Άρσεναλ! (video)

Είπε αντίο όπως του αξίζει. Ο Γκρανίτ Τσάκα σκοράρει στο τελευταίο του ματς με την Άρσεναλ και βάζει μπροστά τους «κανονιέρηδες» απέναντι στη Γουλβς.

Απερίγραπτα συναισθήματα. Ο Γκρανίτ Τσάκα δίνει το τελευταίο του παιχνίδι με την Άρσεναλ και ανοίγει το σκορ στο 11ο λεπτό απέναντι στη Γουλβς, προτού βρει δίχτυα και για το 2-0, τρία λεπτά μετά.

Εξαιρετική σέντρα από τον Ζεσούς και γκολ για τον Ελβετό, που κάνει το 1-0, «σπάζοντας» και το ρεκόρ καριέρας του, με έξι τέρματα σε επίπεδο πρωταθλήματος σε μία σεζόν.

Δεν τελειώσαμε όμως. Σκόραρε και πάλι. Τρία λεπτά μετά. Έπειτα από ασίστ του Μπουκάγιο Σάκα, για το 2-0 της ομάδας του στο 14’΄.

Και όλα αυτά στην 297η συμμετοχή του με την Άρσεναλ και στο τελευταίο του ματς στο «Έμιρεϊτς», μετά από πετά χρόνια. Απίθανο…