Κολωνία - Βέρντερ Βρέμης 7-1: Την διέσυρε σαν σε... προπόνηση!

Κολωνία - Βέρντερ Βρέμης 7-1:  Την διέσυρε σαν σε... προπόνηση!
Η Κολωνία επέστρεψε στις νίκες στην Bundesliga με εμφατικό τρόπο, διαλύοντας την απογοητευτική Βέρντερ Βρέμης με 7-1!
Η Κολωνία έβαλε τέλος στο σερί πέντε ανεπιτυχών αποτελεσμάτων στην Bundesliga και εγκαινίασε το νέο έτος με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Συνέτριψε με 7-1 τη Βέρντερ Βρέμης στο RheinEnergieStadion, δίνοντας ένα επιθετικό ρεσιτάλ μπροστά στο κοινό της!

Το πάρτι ξεκίνησε από νωρίς για τα «κριάρια» που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με δράστη τον Μαϊνά. Ακολούθησαν ακόμα δυο τέρματα από τον Τίγκες πριν από τη συμπλήρωση του ημιώρου, με το δεύτερο να κόβει την ανάσα αφού κατάφερε να σκοράρει από το... κέντρο.

Στο 31΄ ο Σκίρι έγραψε το 4-0, πέντε λεπτά αργότερα ο Χουσενμπάσιτς ανέβασε ακόμα περισσότερο δείκτη του σκορ, προτού ο Φούλκρουγκ πετύχει ανενόχλητος το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους (38΄).

Στο δεύτερο μέρος η Κολωνία έριξε ρυθμούς, όμως ακόμα κι έτσι κατάφερε να σκοράρει ακόμη δύο φορές.

Αρχικά, ο Σκίρι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-1 (54΄) με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, προτού το αυτογκόλ του Φριντλ (77΄) διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα