Άστον Βίλα – Λίβερπουλ 0-2: Ο Μπουεντία μάρκαρε τον Φαν Ντάικ και ο Ολλανδός… σκόραρε εύκολα! (video)

Ένα μαρκάρισμα που δεν θα καταλάβουμε ποτέ επιτελούσε ο Εμιλιάνο Μπουεντία στην φάση του 37ου λεπτού, με τον βραχύσωμο μέσο της Βίλα να μαρκάρει τον Φαν Ντάικ και τον τελευταίο να κάνει το 2-0!

Την υπεροχή της στο Βίλα Παρκ κεφαλαιοποιεί με τον καλύτερο δυνατό τρόπο η Λίβερπουλ, η οποία κάνει δύο τα γκολ της στο 37ο λεπτό, και πάλι σε φάση που ξεκινά από κόρνερ.

Ο Μπουεντία μάρκαρε… χωρίς λόγο τον Βίρτζιλ Φαν Ντάικ, ο Ολλανδός ξέφυγε εύκολα, ο Σαλάχ του έδωσε την μπάλα και το σουτ του κατέληξε στα δίχτυα, από δύσκολη μάλιστα θέση.