Παναιτωλικός – Άντερλεχτ 1-2: Φιλική νίκη στην Κρήτη για τους Βέλγους!

Μπορεί να μην κατάφερε να κερδίσει τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, αλλά το έκανε απέναντι στον Παναιτωλικό η Άντερλεχτ, με τους Βέλγους να επικρατούν με 2-1, σε ένα ματς που είχε δύο γκολ μετά το 87ο λεπτό!

Ανταγωνιστικός ήταν ο Παναιτωλικός στην φιλική αναμέτρηση απέναντι στην Άντερλεχτ, με την ελληνική ομάδα να προσπαθεί να πιέσει στο τέλος, ώστε να αποφύγει την ήττα με 2-1.

Εν τέλει, αυτό δεν συνέβη, πράγμα που δεν μειώνει καθόλου την προσπάθεια των παικτών του Γιάννη Αναστασίου απέναντι στην Άντερλεχτ. Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Μουρίγιο, ο ρυθμός ήταν χαμηλός, αλλά ό,τι δεν συνέβη μέχρι το 87’, έλαβε χώρα στο τέλος.

Ο Άρμσγκααρντ έκανε το 2-0 στο 88’ και στην αμέσως επόμενη φάση, ο Σενγκέλια διαμόρφωσε το τελικό σκορ.