Μεγάλη ανατροπή του Πανσερραϊκού, 5-2 την Παναχαϊκή στην παράταση!(vid)

Εισιτήριο για τους 16 «έκοψε» ο Πανσερραϊκός, στέλνοντας στο 90+11’ το ματς στη παράταση, την οποία και μετέτρεψε σε «πάρτι» διασύροντας με 5-2 την Παναχαϊκή.

Μεγάλη πρόκριση για τον Πανσερραϊκό στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ,θεσμό στον οποίο έχει σημειώσει μεγάλες εμφανίσεις στο παρελθόν έχοντας αποκλείσει Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό.

Τα «λιοντάρια» βρέθηκαν να χάνουν με 1-2 από την ομάδα της Παναχαϊκής, η οποία είχε ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 του ημιχρόνου μέσα σε τέσσερα λεπτά (62’ και 66’).

Στο 90+10’ ο Κατσαντώνης έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα των «Αχαιών» μετά από εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, οδηγώντας το παιχνίδι στο έξτρα ημίωρο. Εκεί, η ομάδα του Πανσερραϊκού εκμεταλλεύτηκε το ψυχολογικό momentum της και πήρε την πρόκριση στους 16 θριαμβευτικά πετυχαίνοντας τρία γκολ για το τελικό 5-2.