Καλαμάτα - Παναιτωλικός 2-1: Βροχή από γκολ στο πρώτο μέρος και προβάδισμα για την «Μαύρη Θύελλα»! (video)

Φοβερό πρώτο μέρος στην Καλαμάτα, με την «Μαύρη Θύελλα» να προηγείται 2-1 του Παναιτωλικού!
Πλούσιο σε θέαμα και γκολ ήταν το πρώτο ημίχρονο στον αγώνα της Καλαμάτας με τον Παναιτωλικό, στη νοκ-άουτ αναμέτρηση των δύο ομάδων για την φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι Αγρινιώτες άνοιξαν το σκορ στο 30' έπειτα από μία βολίδα του Φλόρες, με την μπάλα να στρώνεται στον χαφ των φιλοξενούμενων και εκείνος με ένα άπιαστο σουτ την έστειλε στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Η Καλαμάτα δεν το έβαλε κάτω και μέσα σε λίγα λεπτά κατάφερε και έφερε τούμπα το ματς! Αρχικά, στο 35' έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βασιλόγιαννη, ο Ρόβας έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 1-1 για την ομάδα του!

Μόλις τρία λεπτά αργότερα, ο Ρόβας και πάλι θα προλάβει τον Στεργιάκη, ο οποίος έκανε κακή έξοδο και έγραψε το 2-1 για την «Μαύρη Θύελλα».