Επιτέλους νίκη για τη Σίβασπορ των Γούτα και Χαρίση!

Την πρώτη της νίκη μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες πανηγύρισε η Σίβασπορ του Δημήτρη Γούτα και του Χάρη Χαρίση, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 2-0 στην έδρα της Μπασακσεχίρ και αμφότερους να αγωνίζονται.

Μπορεί να προερχόταν από τρεις συνεχόμενες ήττες, όπου είδε την εστία της να παραβιάζεται αθροιστικά σε οκτώ περιπτώσεις, όμως η «ελληνική» Σίβασπορ που αγωνίζεται στην Τουρκία, κατάφερε να συνέλθει και να βρει το πολυπόθητο τρίποντο.

Τα κατάφερε απέναντι στη Μπασακσχερίρ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Τουρκίας, με το τελικό 2-0 να προκύπτει από τα δύο γκολ του Ντία Σαμπά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και στο 85ο λεπτό.

Ο Δημήτρης Γούτας βρέθηκε στην βασική ενδεκάδα για 3ο συνεχόμενο ματς, ενώ ο Χάρης Χαρίσης πέρασε ως αλλαγή στο 78’, στην θέση του Ούλβεσταντ και είδε την ομάδα του να κρατάει το «μηδέν» πίσω, για πρώτη φορά μετά τις 15 Σεπτεμβρίου και το «διπλό» απέναντι στην Κλουζ.