Λουτσέσκου: «Απογοητευτικό που χάσαμε με αυτόν τον τρόπο»

Απογοητευμένος εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό στον τελικό του Κυπέλλου με 1-0, ενώ αναφέρθηκε και στο βαρύ πρόγραμμα της ομάδας του κατά την διάρκεια της σεζόν.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Οι σκέψεις μου είναι πολλές. Η ανάλυση είναι σύνθετη. Είναι αλήθεια πως χάσαμε τα πρώτα 30 λεπτά του παιχνιδιού. Δεν ήμασταν επιθετικοί και δεν ήμασταν σε φόρμα για να παίξουμε όπως έπρεπε. Σε αυτά τα λεπτά ο Παναθηναϊκός έπαιξε με ένταση, με επιθετικότητα, ελέγχοντας τον αγώνα αλλά χωρίς να δημιουργήσει ευκαιρίες.

»Μετά τα 30 λεπτά ήρθε ένα γκολ το οποίο δεν με πείθει. Το να κερδίζεις έναν τελικό με ένα τέτοιο πέναλτι είναι πολύ ενοχλητικό για την ομάδα που έχασε. Επιστρέψαμε στο παιχνίδι και για 60 λεπτά κυριαρχήσαμε, δημιουργήσαμε περισσότερες ευκαιρίες, ενώ ο αντίπαλος μας δημιούργησε μόλις μια στο δεύτερο ημίχρονο. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Παίξαμε στην σεζόν 16 παιχνίδια περισσότερα από τον Παναθηναϊκό και αυτό μας επηρέασε».