Λέστερ – Κρίσταλ Πάλας 2-0: Δύο γκολ σε έξι λεπτά, με πρωταγωνιστή τον Χολ! (video)

Το προβάδισμα που έψαχνε καθ’ όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους, πήρε η Λέστερ απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, με τον Λούκμαν να μετουσιώνει σε ασίστ την εκπληκτική κάθετη του Ντριούσμπερι Χολ στο 39’ και τον ίδιο να κάνει το 2-0 με υπέροχο σουτ.

Ιδανικά φαίνεται πως ολοκληρώνει το πρώτο ημίχρονο του Κινγκ Πάουερ η Λέστερ, η οποία σκόραρε δις μέσα σε έξι λεπτά απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Ντριούσμπερι Χολ.

Αρχικά, πέρασε εξαιρετική κάθετη για το 1-0 του Λούκμαν στο 39’ και εν συνεχεία σούταρε εκπληκτικά με το αριστερό μέσα στην περιοχή, μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Γκουαίτα!