Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 2-0: Σε λιγότερο από 20 λεπτά ο Κιάκος πληγώνει διπλά την «ελαφρά ταξιαρχία»! (video)

Δεκαοκτώ λεπτά χρειαζόταν μόνο ο Γιάννης Κιάκος προκειμένου να γράψει το 2-0 υπέρ του Ιωνικού.

Τι κι αν δεν έχει σκοράρει ποτέ φέτος; Όπως φάνηκε εν τέλει 18 λεπτά για τον Κιάκο ήταν αρκετά προκειμένου όχι μόνο να σημειώσει ένα, αλλά δύο γκολ για τον Ιωνικό και να πληγώσει τον Απόλλωνα!

Αρχικά ο μπακ των Νικαιωτών άνοιξε το σκορ στο 8’ καθώς έπειτα από την εξαιρετική ατομική ενέργεια του Βαλεριάνου, έκανε το κοντρόλ και με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δέκα λεπτά αργότερα (18’) ο Κιάκος έγινε δέκτης μιας πάσας με τακουνάκι από τον Τουράμ και με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους.