World Sports

Handball Premier: O Ολυμπιακός «λύγισε» την ΑΕΚ στην παράταση, έκανε το 2-1 στους τελικούς και… αγγίζει τον τίτλο!

Σε έναν συγκλονιστικό τρίτο τελικό, ο Ολυμπιακός επικράτησε της ΑΕΚ στην παράταση με 24-22 (10/06) και απέχει πλέον μία νίκη από την κατάκτηση της Handball Premier.

Ο τρίτος τελικός μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ για την Handball Premier βάφτηκε… ερυθρόλευκο, με τους Πειραιώτες να επικρατούν με 24-22 και να παίρνουν προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου (2-1 η σειρά).

Στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Γ. Χαλκίδης» της Νίκαιας, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση μετά το 21-21 της κανονικής διάρκειας, εκεί όπου ο Ολυμπιακός υπήρξε πιο αποτελεσματικός και έφτασε στη νίκη με τελικό σκορ 24-22.

Το τέταρτο ματς των δύο ομάδων θα γίνει την Πέμπτη 13 Ιουνίου στην έδρα της «Ένωσης». Υπενθυμίζουμε ότι ο αγώνας θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών, μετά από τιμωρία της ΑΕΚ από τη ΔΕΑΒ.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-4, 5-6, 7-7, 8-8. 10-11 (ημ.) – 13-13, 14-15, 18-17, 19-19, 21-20, 21-21 (κ.δ.), 23-21 (ημ. παρ.), 24-22