World Sports

Βουλιαγμένη: Πήρε τη νίκη κόντρα στη Σπαντάου και προκρίθηκε στην οκτάδα του Euro Cup

Τη νίκη με 23-9 απάναντι στη Σπαντάου Βερολίνου πήρε η Βουλιαγμένη, εξασφαλίζοντας έτσι την παρουσία της στα προημιτελικά του Euro Cup στην υδατοσφαίριση γυναικών!

Χωρίς να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, η  Βουλιαγμένη νίκησε τη Σπαντάου Βερολίνου με 23-8 στον Γ' Όμιλο της α' φάσης του Euro Cup στην υδατοσφαίριση γυναικών και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του θεσμού:

Πλέον, την Κυριακή (15/1, 12:45) κόντρα στη γηπεδούχο Λιλ θα διεκδικήσει την πρωτιά στον όμιλο. Τα γκολ διαδέχονταν το ένα το άλλο στο 1ο οκτάλεπτο, με το σκορ να φτάνει στο 7-4 στην πρώτη περίοδο

Η Βουλιαγμένη από το 8-5 πέτυχε ένα σερί 10-0, για να φθάσει το σκορ στο 18-5, στο πρώτο λεπτό της 4ης περιόδου, με το ματς να ολοκληρώνεται στο 23-8.

Τα οκτάλεπτα: 7-4, 3-1, 7-0, 6-3.

Βουλιαγμένη (Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα 3, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 1, Γιαννοπούλου 4, Κρασσά 2, Τανκέεβα 2, Ράιτ 3, Στρατιδάκη 1, Ανδρεάδη 3, Μιμίδη, Αγγελίδη 4, Πάτρα.

Σπαντάου: Λίντερ 1, Ντέικε 2, Μπουσαουέροβα 3, Ζίρμπους 1, Ρίλεϊ 1.