World Sports

Αννόβερο – Ολυμπιακός 7-16: Άνετο πέρασμα από τη Γερμανία και 4/4 στο Champions League!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 16-7 του Αννόβερο για το Champions League πόλο ανδρών και συνέχισε τις υποχρεώσεις του χωρίς απώλειες.

Το 4/4 έκανε ο Ολυμπιακός αφού επικράτησε του Αννόβερο με σκορ 16-7 στο Champions League πόλο ανδρών.

Οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν μια καταιγιστική εμφάνιση στη 2η περίοδο του αγώνα και πήραν ισχυρό προβάδισμα για τη νίκη από εκείνο το σημείο κι έπειτα, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 7-3.

Οι Γερμανοί όσο κι αν προσπάθησαν δεν μπόρεσαν να κοντράρουν την ελληνική ομάδα και προς το φινάλε του αγώνα, η διαφορά στο σκορ μεγάλωσε, αφού «χαλάρωσαν» οι άμυνες.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η συμμετοχή αλλά και τα δύο γκολ του νεαρού Τάκη Δήμου, στην παρθενική του συμμετοχή στο Champions League.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-5, 1-2, 3-7

Αννόβερο (Κάρστεν Ζεεχάφερ): Γκετς, Τσόρουσιτς, Σίπερ 1, Γκρόσε, Σούτσε 3, Ράντοβιτς 1, Λόζινα, Ρότερμουντ, Κούμπις, Γκάνσεν, Μπένιτς 1, Μπάσιτς 1, Μπένκε

Ολυμπιακός (Ιγκόρ Μιλάνοβιτς): Μπίγιατς, Δήμου 2, Βάμος 2, Γενηδουνιάς 3, Φουντούλης 1, Γούβης, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Μουρίκης 1, Φιλίποβιτς 3, Κολόμβος 2, Παπαναστασίου 1, Ζερδεβάς