World Sports

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-2: «Ασπρόμαυρο» βήμα για κατάκτηση του League Cup! (video)

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-2 (09/05) του Παναθηναϊκού κι έκανε το πρώτο «βήμα» για την κατάκτηση του League Cup στο βόλεϊ ανδρών.
Το ματς της χρονιάς έγινε στο Παλατάκι, με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί με 3-2 (09/05) του Παναθηναϊκού και να παίρνει το προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου στο League Cup. Πλέον, οι Θεσσαλονικείς θα φιλοξενηθούν την Παρασκευή (13/05) στο ΟΑΚΑ από το «Τριφύλλι», όπου ο τίτλος θα κριθεί πραγματικά στις λεπτομέρειες.

Πιο συγκεκριμένα, εφόσον ο ΠΑΟΚ επικρατήσει με οποιοδήποτε σκορ, κατακτά τον τίτλο. Αν νικήσει ο Παναθηναϊκός με 3-2, το League Cup θα κριθεί σε χρυσό σετ, ενώ με κάθε σκορ πλην αυτού, θα βαφτεί «πράσινο».

Τα σετ: 28-26, 25-20, 22-25, 22-25, 15-9

ΠΑΟΚ: Γουόλς, Ούντρις, Μπαρνς, Κουμεντάκης, Μπράουν, Πετρέας και λίμπερο ο Κοκκινάκης

Παναθηναϊκός: Γιάκομπσεν, Ντεν Ντρις, Ανδρεόπουλος, Πρωτοψάλτης, Ρανγκέλ, Στάλεκαρ και λίμπερο ο Γκαράς.