World Sports

Απόλλων Σμύρνης - Γιάντραν 11-19: Άντεξε ένα ημίχρονο η «Ελαφρά Ταξιαρχία»

Δεύτερη ήττα σε τρία ματς στα προκριματικά του Champions League στο πόλο για τον Απόλλωνα Σμύρνης που έχασε με από την Γιάντραν.

Για ένα ημίχρονο το πάλεψε ο Απόλλωνας Σμύρνης απέναντι στην πανίσχυρη Γιάντραν, στον τρίτο του αγώνα για την πρώτη προκριματική φάση του Champions League στο πόλο.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έμεινε κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο, αλλά η επίθεση των Μαυροβούνιων πετούσε… φωτιές στο τρίτο οκτάλεπτο και τελικά έφτασε εύκολα στη νίκη με σκορ 19-11.

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 3-4, 3-6, 2-5

Απόλλων Σμύρνης: Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 2, Γαρδίκας, Μόκκας, Γωνιωτάκης-Κορδέρας 2, Κότσκαρ, Γκουσάροφ 1, Χονδροκούκης, Βίσκοβιτς, Γούνας 5, Τσολακούδης, Σολανάκης 1, Καβουσάνος.

Γιάντραν: Πόντρουγκ, Μπούριτς 2, Μάρινιτς 5, Κάγιαλι 1, Μπούτιτς 1, Πεϊκοβιτς 1, Μπούκιτς 1, Καρκόφ 4, Ντέλιτς 1, Ντόμπουντ, Σέτκα 2, Ντούζεβιτς 1, Ανιτς.