Τένις

Σίνερ – Τσιτσιπάς 2-0: Ξεκίνημα με το… αριστερό για τον Στέφανο στο ATP Finals

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα του ATP Finals και ηττήθηκε από τον Γιανίκ Σίνερ (2-0, 12/11).

Αρνητικό ξεκίνημα για τον Στέφανο Τσιτσιπά στο πρώτο παιχνίδι του ομίλου του ATP Finals.

Ο Σίνερ ήταν σταθερός και «λύγισε» την αντίσταση του Στέφανου και πήρε τη νίκη με «καθαρό» σκορ (2-0).

Από την αρχή φάνηκε πως ο αγώνας θα είναι σκληρός. Οι δύο τενίστες ξεκίνησαν πολύ δυναμικά στο πρώτο σετ κι πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ. Ένα break του Ιταλού άλλαξε όμως τις ισορροπίες και έφτασε στη νίκη με 6-4.

Στο δεύτερο σετ ο Σίνερ έδειξε πολύ πιο έτοιμος για να πάρει το παιχνίδι. Έκανε γρήγορα το 2-0. Ο Τσιτσιπάς προσπάθησε να αντιδράσει μείωσε σε 2-1, αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω με τον Ιταλό να κάνει το 6-4 και να τελειώνει το ματς.