Τένις

«Αλύγιστος» Τσιτσιπάς - Ξεπέρασε... παγωμάρα και Κλέιν και ισοφάρισε για την Ελλάδα στο Davis Cup (video)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς τα έδωσε... όλα και με την ώθηση του ελληνικού κοινού εξασφάλισε τη νίκη απέναντι στον Λούκας Κλέιν, ο οποίος αποσύρθηκε έπειτα από τραυματισμό που υπέστη.
Δυσκολεύτηκε πολύ, όμως ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να επιστρέψει από το εις βάρος του σκορ κόντρα στον Λούκας Κλέιν και ισοφάρισε για την Ελλάδα σε 1-1 απέναντι στη Σλοβακία για το Davis Cup.

Ο Σλοβάκος τενίστας αποχώρησε ως τραυματίας με τα σετ ισόπαλα (1-1) και το 3ο σετ με σκορ 4-0 υπέρ του Τσιτσιπά και χειροκροτήθηκε από το ελληνικό κοινό!

Στο πρώτο σετ ο Κλέιν είχε απαντήσεις σε... όλα τα χτυπήματα του Στέφανου και επικράτησε στο tiebreak (7-6).

Ωστόσο, ο Τσιτσιπάς επέστρεψε στο δεύτερο, έκανε σπουδαία εμφάνιση (7-6) και ισοφάρισε την σειρά σε 1-1 εν όψει των αγώνων της Κυριακής (17/09).