Τένις

Σάκκαρη – Ναβάρο 1-2: Η Μαρία αποκλείστηκε μία «ανάσα» από την τετράδα του Σαν Ντιέγκο

Δεν τα κατάφερε η Μαρία Σάκκαρη απέναντι στην Έμμα Ναβάρο και ηττήθηκε στις λεπτομέριες με 2-1 φτάνοντας έως τα προημιτελικά του Σαν Ντιέγκο.

Η Μαρία Σάκκαρη πλησίασε πολύ κοντά στα ημιτελικά του Σαν Ντιέγκο, η Έμμα Ναβάρο όμως δεν της επέτρεψε να περάσει, υποχρεώνοντας την σε ήττα με 2-1.

Με break ξεκίνησε η Ελληνίδα τενίστρια στην αναμέτρηση, αλλά η Αμερικανίδα δεν πτοήθηκε και ανταπέδωσε με δύο δικά της, παίρνοντας εν τέλει και το σετ με 6-4.

Το δεύτερο σετ ανήκει αποκλειστικά στην Μαρία καθώς με 3 break έκανε το απόλυτο κερδίζοντας το σετ με 6-0, χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο αντίδρασης στην Ναβάρο.

Το παιχνίδι κρίθηκε πραγματικά στις λεπτομέριες με τις δύο αθλήτριες να κάνουν κατάθεση ψυχής. Ο αγώνας οδηγήθηκε σε tie break με την Αμερικανίδα να είναι καλύτερη στις στιγμές και να κερδίζει την πρόκριση με 7-4 και συνολικό σκορ 2-1.