Τένις

WTA Finals: Στα ημιτελικά με φοβερή εμφάνιση η Σάκκαρη! (video)

Σαν «σίφουνας» πέρασε στα ημιτελικά του WTA Finals η Μαρία Σάκκαρη, η οποία επικράτησε με 2-0 σετ της Ονς Ζαμπέρ και πλέον περιμένει στην επόμενη φάση μία εκ των Γκαρσία ή Κασάτκινα.

Ένα βήμα πριν τον τελικό του WTA Finals η Μαρία Σάκκαρη! Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια ήταν εξαιρετική κόντρα στην Ονς Ζαμπέρ, επικράτησε με 2-0 σετ και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά της διοργάνωσης στο Τέξας!

Η Σάκκαρη ήξερε ότι θα ήταν πρώτη ότι και αν γινόταν στο ματς με την Τυνήσια, η οποία μάλιστα ήθελε οπωσδήποτε τη νίκη. Παρόλα αυτά η Ελληνίδα δεν άφησε κανένα περιθώριο και επικράτησε εύκολα με 6-2 και 6-3 σε μόλις 1 ώρα και 8 λεπτά!

Η Μαρία πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τους «4» στο WTA Finals και μάλιστα το έκανε εντυπωσιακά, έχοντας το απόλυτο στον όμιλό της, χωρίς να χάσει σετ! Πλέον, θα περιμένει να μάθει την επόμενη αντίπαλό της, η οποία θα είναι μία εκ των Γκαρσία και Κασάτκινα.