Τένις

«Tsitsifast» όνομα και πράγμα! Πέρασε στον επόμενο γύρo του Ακαπούλκο σε 47 λεπτά! (video)

O Στέφανος Τσιτσιπάς σημείωσε τη γρηγορότερη νίκη της καριέρας του, συντρίβοντας τον Τζον Τζέφρι Γουλφ για τον 2ο γύρο της διοργάνωσης του Ακαπούλκο σε μόλις 47 λεπτά!

Μία άνετη νίκη σημείωσε τα ξημερώματα της Πέμπτης (24/2) ο Στέφανος Τσιτσιπάς, καθώς επικράτησε 2-0 σετ (6-1, 6-0) επί του Τζον Τζέφρι Γουλφ, χάνοντας μόλις ένα game και εξασφάλισε την πρόκρισή του στους «8» του Ακαπούλκο σε 47 λεπτά.

Ο Έλληνας πρωταθλητής εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την κακή ημέρα του Αμερικανού αντιπάλου του (Νο.209), ενώ εκείνος με τη σειρά του έκανε το τέλειο παιχνίδι και μπόρεσε εύκολα να περάσει στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Επόμενος αντίπαλος για τον Τσιτσιπά είναι ένας άλλος τενίστας από την Αμερική, ο Μάρκος Γκιρόν (Νο.59) που απέκλεισε νωρίτερα τον Ισπανό Πάμπλο Καρένιο Μπούστα (Νο.17), σε αγώνα που σε αντίθεση με του Έλληνα πρωταθλητή είχε διάρκεια 2 ώρες και 49 λεπτά!