Πρόσωπα

Ο Κάλενς «τραβούσε» τα μαλλιά του και ο Αλμέιδα... τρελάθηκε: Το 15λεπτο σόου του Λιβάι Γκαρσία! (video)

Όσα φοβερά και τρομερά έκανε ο σέντερ φορ της ΑΕΚ, απέναντι στη Λαμία, μέσα σε μόλις ένα τέταρτο!

Κάλενς και Πόνσε είχαν «ανοίξει» τον δρόμο για την ΑΕΚ, αλλά ο Λιβάι Γκαρσία, κατάφερε να στρέψει όλα τα φώτα προς το μέρος του, μέσα σε μόλις 15'!

Στο 79ο λεπτό πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στην πρεμιέρα στα Play Offs απέναντι στη Λαμία, και στο 88', με έναν «κεραυνό», έκανε το 0-3! Τι είχε προηγηθεί, όμως;

Ένα απίστευτο κοντρόλ, ένα... άγριο κοίταγμα προς τον αντίπαλο που τον τράβηξε και στο φινάλε, το υπέροχο τελείωμα της φάσης!

Και κάπως έτσι, βρέθηκε ο Κάλενς να... τραβάει τα μαλλιά του και ο Ματίας Αλμέιδα να τον αποθεώνει!

Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 90+2', δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ματς, ο Λιούμπισιτς βρήκε με μπαλιά-διαβήτη τον φορ της «Ένωσης», αυτός άλλαξε κατεύθυνση σώματος και με ωραίο πλασέ, έγραψε το 0-4 ως τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Κατά αυτόν τον τρόπο, έφτασε τα 13 γκολ στη φετινή Stoiximan Super League, σε ισάριθμες αναμετρήσεις, και τα 14 συνολικά στη σεζόν.