Πρόσωπα

Τέτοια επίδοση, ούτε ο... περσινός Λιβάι Γκαρσία! (video)

Ταλαιπωρήθηκε πολύ από τους τραυματισμούς, έλειψε στην ΑΕΚ, αλλά γύρισε «ορεξάτος», κάνοντας πράγματα στο ελληνικό πρωτάθλημα, που ούτε πέρυσι δεν είχε καταφέρει!
Ασταμάτητος ο Λιβάι Γκαρσία, δείχνει πόσο χρήσιμος είναι στην ΑΕΚ και πόσο πολύ της έλειψε, λόγω τραυματισμών.

Απέναντι στον Βόλο (03/01), βρήκε δίχτυα στο 32ο λεπτό και κατέγραψε μία επίδοση, που ακόμα και πέρυσι, δεν την είχε «φτάσει»!

Συγκεκριμένα, μετά από τα ματς με Λαμία (12/11, 3-0), Παναιτωλικό (18/12, 2-2) και Πανσερραϊκό (21/12, 2-2), σκόραρε για τέταρτο σερί ματς στο οποίο αγωνίζεται στη Stoiximan Super League!

Κατά την περασμένη σεζόν, την οποία ολοκλήρωσε με 15 γκολ στο ελληνικό πρωτάθλημα, κατάφερε να χτίσει δύο «τριάδες» αγώνων, στις οποίες σκόραρε σερί: μία από τις 17/09 του 2022 έως τις 09/10, απέναντι σε Παναιτωλικό, Ιωνικό και Άρη, και άλλη μία, από τις 09/04 του 2023 έως τις 26/04, κόντρα σε Άρη, Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ.

Και όλα αυτά, μέσα σε μόλις 384 αγωνιστικά λεπτά! Μειώνοντας, δηλαδή, τον μέσο όρο του κι άλλο.

Πέρυσι είχε ένα γκολ ανά 136', ενώ φέτος, ένα ανά 99' περίπου!