Μαυροβούνιο – Ολλανδία 2-2: «Αυτοχειρία» στο φινάλε για τους οράνιε! (video)

Τεράστια γκέλα της Ολλανδίας που από 2-0 κατάφερε να ισοφαριστεί λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης από το Μαυροβούνιο και πλέον κινδυνεύει να χάσει την πρωτιά του ομίλου!

Παρότι προηγήθηκε με 2-0 και έδειχνε πως έχει εξασφαλίσει την πρόκρισή της στο Κατάρ, η Ολλανδία χαλάρωσε και δέχτηκε δύο γκολ στο φινάλε για το 2-2 με το Μαυροβούνιο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς ανώτεροι στο παιχνίδι, με το Μαυροβούνιο να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. Ο Ντεπάι στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης ευστόχησε από τα 11 βήματα και έδωσε το προβάδισμα στην Ολλανδία. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (54’)ο  Ντεπάι ολοκλήρωσε μια εξαιρετική κίνηση με ένα πανέμορφο βολ-πλανέ που κατέληξε γκολ, έπειτα από την υπέροχη ασίστ του Ντάμφρις κάνοντας το 2-0!

Το Μαυροβούνιο κατάφερε και έκανε come-back πετυχαίνοντας δυο γκολ, στο 82’ με τον Βούκοτιτς και στο 86’ με τον Βουίνοβιτς, κόβοντας την φόρα στους Ολλανδούς που είναι πλέον στην... πρίζα και θέλουν νίκη οπωσδήποτε την τελευταία αγωνιστική απέναντι στην Νορβηγία για να προκριθούν ως πρώτοι.