Super League 2: Ήττα για τον Παναθηναϊκό Β’ στην πρεμιέρα με Κηφισιά, νίκη στο φινάλε για την ΑΕΚ Β’!

Ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις της Super League 2.

Στα παιχνίδια που διεξήχθησαν σήμερα Κυριακή (7/11) η Β΄ ομάδα της ΑΕΚ ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της, καθώς νίκησε 1-0 την Καλαμάτα στα Σπάτα, με γκολ του Χριστόπουλου στο 87΄.

Βασικοί στην Ένωση ήταν μεταξύ άλλων οι Μπακάκης, Λάτσι, Σαμπανάτζοβιτς και Μιτάι. Αντίθετα, ο Παναθηναϊκός Β΄ στο πρώτο επίσημο παιχνίδι του ηττήθηκε 2-0 από την Κηφισιά, παρά τη συμμετοχή παικτών όπως ο Βαγιαννίδης, ο Σιδεράς, ο Αθανασακόπουλος και ο Ενγκμπακοτό.

Ο Λεβαδειακός, αν και έχανε 1-0 στο ημίχρονο από τον Αστέρα Βλαχιώτη, «χτύπησε» δύο φορές στο πρώτο τρίλεπτο του β΄ μέρους και πήρε τη νίκη με 2-1.

Εκτός έδρας νίκες πανηγύρισαν ο Διαγόρας (2-1 τον Ηρόδοτο) και ο Καραϊσκάκης Άρτας (1-0 την Επισκοπή, που έχασε πέναλτι), ενώ τα Χανιά απέσπασαν ισοπαλία 1-1 στο Αιγάλεω, χάρη σε γκολ του Βασιλόγιαννη στις καθυστερήσεις.

Στον Α΄ όμιλο, ο Ηρακλής δεν κατάφερε να συνδυάσει με νίκη την επιστροφή του στις επαγγελματικές κατηγορίες, καθώς έμεινε στο 0-0 με τη Νίκη Βόλου στο Καυταντζόγλειο.

Τα Τρίκαλα, με δύο γκολ του Ελευθεριάδη στο τελευταίο δεκάλεπτο, απέσπασαν 3-3 από τον Απόλλωνα Λάρισας, ενώ ισόπαλη (1-1) ολοκληρώθηκε και η αναμέτρηση του Πιερικού με την Ξάνθη.

Βέροια και Αναγέννηση Καρδίτσας αξιοποίησαν τον παράγοντα έδρα και επικράτησαν με 1-0 του Αλμωπού Αριδαίας και του Θεσπρωτού αντίστοιχα.