ΠΑΟΚ – Μπριζ 0-2: Ο Γιουτγκλά «χτυπάει» δις και σβήνει τα όνειρα πρόκρισης των «ασπρόμαυρων» (video)

Μέσα σε δέκα λεπτά, ο Γιουτγκλά, χτύπησε δις (33 και 45+4’), «σόκαρε» την Τούμπα και ύψωσε τείχος στον ΠΑΟΚ που στο δεύτερο ημίχρονο καλείται να ολοκληρώσει μία εξωπραγματική υπέρβαση.

Στο 33’ ο Γιουτγκλά «πάγωσε» την κατάμεστη Τούμπα ανοίγοντας το σκορ για την Κλαμπ Μπριζ και δυσκολεύοντας το έργο των Θεσσαλονικέων.

Και προτού καλά καλά καταλαγιάσει ο  ντόρος που προκλήθηκε από τον βελγικό αιφνιδιασμό, ο Βάσκος επιθετικός βρήκε και δεύτερο τέρμα στο 45+4’ σε μία επίθεση που ξεκίνησε από τον Σκόρας. Για να καταλογιστεί το γκολ, χρειάστηκε η παρέμβαση του VAR.

Το 2-0 συνιστά σωστό βουνό και μία συνθήκη που σβήνει τα όνειρα πρόκρισης των «ασπρόμαυρων».