Μανδάς και στη Serie A: Έκανε το ντεμπούτο του στο ιταλικό πρωτάθλημα, έστω και στις… καθυστερήσεις!

Πήρε το «βάπτισμα του πυρός» στη Serie A ο Χρήστος Μανδάς, στην εντός έδρας ήττα της Λάτσιο, κόντρα στην Ουντινέζε (11/03, 1-2).

Η ώρα του Χρήστου Μανδά στη Serie A έφτασε! Ο Έλληνας γκολκίπερ πέρασε ως αλλαγή στην αναμέτρηση της Λάτσιο με την Ουντινέζε (11/03), στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο νεαρός τερματοφύλακας πέρασε στη θέση του Προβεδέλ, στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, λόγω τραυματισμού του βασικού κίπερ των Λατσιάλι. Κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον Μανδά να πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του στη Serie A!

Η ομάδα του ωστόσο, δεν μπόρεσε να χαμογελάσει, καθώς γνώρισε την ήττα από την Ουντινέζε με 2-1. Ο Λούκα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 47’, ενώ ο Τζιανέτι άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 49’, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 51’ ο Ζαράγκα.