Παναθηναϊκός – Άρης 1-0: Δυναμικό ξεκίνημα και Μπακασέτας για το προβάδισμα! (video)

Προβάδισμα πήρε ο Παναθηναϊκός στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης στη Λεωφόρο, με τον Μπακασέτα να πλασάρει και να βάζει σε ρόλο… κυνηγού τον Άρη από νωρίς.

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο, με ένα γρήγορο γκολ από τον Τάσο Μπακασέτα στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Παλάσιος έφυγε στην αντεπίθεση, στην πλάτης της αντίπαλης άμυνας, με τον Αργεντίνο να κόβει την μπάλα και να μοιράζει για τον Έλληνα μεσοεπιθετικό του «τριφυλλιού» που ερχόταν ως «τρέιλερ» στην… καρδιά της μεγάλης περιοχής, για να πλασάρει πολύ δυνατά και να κάνει το 1-0 από νωρίς στο παιχνίδι, βάζοντας τον Άρη σε ρόλο κυνηγού.