Το δικαιούται και το πετυχαίνει: Γκολ ο Ολυμπιακός με πέναλτι, μέσα στην Ουγγαρία! (video)

Εξαιρετικός ο Ολυμπιακός, προηγείται με 2-0 ως συνολικό σκορ απέναντι στην Φερεντσβάρος, του έδωσε και πάλι ξανά ο Ελ Κααμπί. Με πέναλτι σκόραρε ο Μαροκινός, πανηγύρισε μπροστά στο «ερυθρόλευκο» κοινό!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκληρώνει το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Φερεντσβάρος ο Ολυμπιακός, που προηγείται με 1-0 από το 45ο λεπτό, χάρη στο πέναλτι του Ελ Κααμπί.

Ο ίδιος κέρδισε το πέναλτι, έπειτα από χέρι του Μαί, με τον διαιτητή να δείχνει την παράβαση μέσω του VAR. Το μετουσίωσε σε γκολ, σκόραρε για 4η συνεχόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ομάδας του και πανηγύρισε μπροστά στον κόσμο του Ολυμπιακού.

Το δικαιούται πλήρως η ομάδα του Μεντιλίμπαρ, προηγείται με 1-0 και βάζει βάσεις πρόκρισης!