Παναθηναϊκός – Λαμία 1-1: Γκολάρα Καρλίτος και… respect – Άμεση απάντηση με Μπερνάρντ το «τριφύλλι»! (video)

Με εντυπωσιακό τρόπο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας, με τον Καρλίτος να ανοίγει το σκορ και τον Μπερνάρντ να ισοφαρίζει δύο λεπτά αργότερα!

Προβάδισμα στο παιχνίδι πήρε η Λαμία, μετά από ένα πολύ σημαντικό λάθος του Ακαϊντίν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Τούρκο να χάνει την μπάλα και τον Καρλίτος με περίτεχνο τρόπο να περνάει οποιονδήποτε παίκτη των «πράσινων» βρήκε στο διάβα του και έκανε το 1-0. Ο Ισπανός δεν πανηγύρισε το γκολ του δείχνοντας σεβασμό στην πρώην ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα, δύο λεπτά αργότερα, με τον Μαντσίνι να διεισδύει από τα αριστερά της περιοχής και να μοιράζει για τον Μπερνάρντ. Ο Βραζιλιάνος με συνοπτικές διαδικασίες, πλάσαρε και έκανε το 1-1, στέλνοντας τις δύο ομάδες ισόπαλες στην ανάπαυλα.