Μεντιλίμπαρ: «Αν πιστεύουμε ότι με το 1-0 έχουμε πετύχει κάτι, θα είμαστε... γελασμένοι»

«Αν πιστεύουμε ότι με το 1-0 έχουμε πετύχει κάτι, θα είμαστε... γελασμένοι. Θα πρέπει να πάμε να κερδίσουμε εκεί», ανέφερε μεταξύ άλλων, ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, μετά την εντός έδρας νίκη του Ολυμπιακού επί της Φερεντσβάρος

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, μίλησε μετά την εντός έδρας νίκη του Ολυμπιακού επί της Φερεντσβάρος και κράτησε χαμηλούς τόνους, τονίζοντας πως οι «ερυθρόλευκοι» θα ταξιδέψουν στην Ουγγαρία με στόχο το «διπλό».

Αναλυτικά, όσα ανέφερε ο Βάσκος τεχνικός:

«Θετικό ότι ξεκινάω με νίκες στις ομάδες μου. Στο β' ημίχρονο βελτιωθήκαμε, κάναμε ευκαιρίες και βάλαμε γκολ. Στο α' ημίχρονο η Φερεντσβάρος ήταν πολύ καλά τοποθετημένη στο γήπεδο.

Ευτυχώς μέσα στο ματς βελτιωθήκαμε πολύ. Στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο. Θετικό ότι ήμασταν καλύτεροι όσο περνούσε η ώρα στο ματς.

Παίζουμε στην αντίπαλη έδρα, είναι πλεονέκτημα για τον αντίπαλο. Αν πιστεύουμε ότι με το 1-0 έχουμε πετύχει κάτι, θα είμαστε... γελασμένοι. Θα πρέπει να πάμε να κερδίσουμε εκεί».