Άγιαξ - ΑΕΚ 2-1: Απίστευτο ξεκίνημα, ο Λιβάι «διόρθωσε» το λάθος του Αθανασιάδη, αλλά... χτύπησε ο Τέιλορ! (video)

Μία λάθος έξοδος του Αθανασιάδη, έδωσε στον Άκπομ την ευκαιρία να βρει δίχτυα μόλις στο 5'! Ο Λιβάι Γκαρσία ισοφάρισε άμεσα, αλλά ο Τέιλορ ξαναέδωσε το προβάδισμα στον Άγιαξ.
Η ΑΕΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 5ο λεπτό του «τελικού» με τον Άγιαξ (14/12), αλλά αντέδρασε άμεσα.

Ο Γιώργος Αθανασιάδης, αμέσως μετά από μία μεγάλη επέμβαση, έκανε λανθασμένη έξοδο, και ο Άκπομ έκανε το 1-0., στο ματς των δύο ομάδων στη Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, για την 6η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Σε ένα ματς, που η ΑΕΚ δεν θέλει ήττα, για να συνεχίσει στην Ευρώπη.

Στο 11ο λεπτό, ο Ελίασον εκτέλεσε ένα φάουλ από τα δεξιά και ο Λιβάι Γκαρσία με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Το συγκεκριμένο σκορ, ωστόσο, δεν «άντεξε» για πολύ. Η άμυνα της ΑΕΚ έχασε τον Τέιλορ στο 20ο λεπτό, αυτός βρέθηκε σε θέση βολής και με δυνατό σουτ, νίκησε τον Αθανασιάδη για να ξαναδώσει το προβάδισμα στον «Αίαντα».