Καλός ή κακός οιωνός; Χωρίς εντός εστίας τελική προσπάθεια η Λίβερπουλ στο «Σέλχαρστ Παρκ»!

Πέρασαν τέσσερα χρόνια από την προηγούμενη φορά που η Λίβερπουλ μετέβη στο «Σέλχαρστ Παρκ» και ολοκλήρωσε το πρώτο μέρος, δίχως εντός εστίας τελική προσπάθεια. Η πιο πρόσφατη περίπτωση προέκυψε το 2019. Είχε κερδίσει τότε μάλιστα, με 2-1, χάρη στο γκολ του Ρομπέρτο Φιρμίνο στο 85ο λεπτό!

Στη «λευκή» ισοπαλία ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της Λίβερπουλ με την Κρίσταλ Πάλας στο «Σέλχαρστ Παρκ», με τους φιλοξενούμενους να μην καταγράφουν ούτε μία τελική προσπάθεια εντός στόχου, μοιάζοντας σε κακή αγωνιστική κατάσταση τη δεδομένη χρονική στιγμή.