Tiki-taka η Μάντσεστερ Σίτι, τα... βασικά και προβάδισμα η Λειψία: «Ξαναχτύπησε» ο Οπεντά! (video)

Η Λειψία «άνοιξε» το σκορ στο 13ο λεπτό, σε μία φάση που ξεκίνησε από γέμισμα του τερματοφύλακά της!
Κι όμως, η Λειψία βρήκε τον τρόπο να προηγηθεί μέσα στο Έτιχαντ! Και με τι τρόπο, μάλιστα!

Μόλις στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Μάντσεστερ Σίτι, για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, ο γκολκίπερ των «ταύρων», Γιάνις Μπλάσβιτς, έκανε ένα γέμισμα από τη δική του περιοχή.

Ο Οπεντά έβαλε πανέξυπνα το κορμί του, εξέθεσε τον Ακάνζι, και με ωραίο τελείωμα με το αριστερό, έκανε το 1-0, σκοράροντας ξανά απέναντι στους «πολίτες», όπως και στο πρώτο μεταξύ τους ματς φέτος!