Σαλάχ και Μπλάς σκοράρουν και κάνουν... δύσκολη τη ζωή του Παναθηναϊκού! (video)

Προβάδισμα δυο γκολ απέκτησε η Ρεν επί του Παναθηναϊκού μέσα σε πέντε αγωνιστικά λεπτά, με Σαλάχ και Μπλας να βρίσκουν δίχτυα.

Με δύο γρήγορα γκολ, η Ρεν πήρε προβάδισμα και διεύρυνε την διαφορά της στο παιχνίδι στα δύο γκολ διαφορά μέσα σε 5 λεπτά. Μια ανάπτυξη από τον άξονα με τον Λε Φι να βγάζει τον Μπλας στο ανοιχτό γήπεδο, ο οποίος κέρδισε μέτρα και σούταρε, με την μπάλα να καταλήγει στον Σαλάχ που πλάσαρε με ευκολία και έκανε το 2-1 στο 65ο λεπτό.

Τρία λεπτά πέρασαν και ο Βιλένα ανέτρεψε τον Μάτιτς εντός της περιοχής, με τον διαιτητή να δείχνει την εσχάτη των ποινών. Ο Μπλας ήταν αυτός που έπιασε την μπάλα και εκτέλεσε εύστοχα για να κάνει το 3-1 και να κάνει τη ζωή του Παναθηναϊκού πολύ δύσκολη.