Όλη η... Γιουνάιτεντ σε 45': Από 2-0 υπέρ της, 2-2 και αποβολή, πριν το ημίχρονο! (video)

Σε «αυτοκτονικές τάσεις» βρίσκεται για άλλη μία φορά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Κοπεγχάγη κατάφερε και «πέταξε» προβάδισμα δύο τερμάτων μέσα σε εννιά λεπτά.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να «συμπιέσει» ολόκληρη την φετινή της σεζόν σε ένα μόλις 45λεπτο, για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Στα… σκουπίδια το προβάδισμα των δύο γκολ του Χόιλουντ. Η κόκκινου του Ράσφορντ άλλαξε τις ισορροπίες και η Κοπεγχάγη ισοφάρισε πριν στείλει ο διαιτητής τις ομάδες στα αποδυτήρια.

Ο Χόιλουντ έκανε νωρίς νωρίς το 1-0, από το 2ο κιόλας λεπτό.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 28’ «χτύπησε» για δεύτερη φορά τους συμπατριώτες του, εκμεταλλευόμενος την ασταθή απόκρουση του αντίπαλου κίπερ για το 2-0.

Όλα αυτά πήγαν… στράφι όταν ο Ράσφορντ στο 42ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Εκεί η Κοπεγχάγη πήρε τα… πάνω της. Πρώτα με τον Ελιονούσι (45’) και στην συνέχεια με τον Γκονσάλβες (45+9’), από τα 11 βήματα, έφερε το ματς στα ίσα.