Ουκρανία – Αγγλία 1-1: Ο Ζιντσένκο… χτύπησε αλλά τα «λιοντάρια» αντέδρασαν με Γουόκερ (video)

Η Ουκρανία πήρε το προβάδισμα με γκολ του Ζιντσένκο αλλά οι Άγγλοι αντέδρασαν άμεσα και ισοφάρισαν με γκολ του Γουόκερ για το 1-1.

Η Ουκρανία υποδέχθηκε τον Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ και τους παίκτες του, στο πλαίσιο των επιρρηματικών του EURO 2024, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με σκορ 1-1 στο ημίχρονο.

Ο Ζιντσένκο βρήκε δίχτυα στο 26ο λεπτό με πολύ ωραίο πλασέ που κατέληξε εντός της εστίας του Πίκφορντ.

Ο Γουόκερ στο 41΄έφερε το ματς σε ισορροπία (1-1), στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα ύστερα από εξαιρετική πάσα ακριβείας του Χάρι Κέιν.