Βόλος – Λαμία 1-2: «Βροχή» από γκολ σε 6 λεπτά και προβάδισμα για τους Φθιωτείς (video)

Ο Καρλίτος σκόραρε στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Λαμίας και έκανε «σεφτέ» στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Βόλος απάντησε γρήγορα με κεφαλιά του Σιέλη, αλλά ο Σλίβκα έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Προβάδισμα για την Λαμία στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στον Βόλο από τα 11 βήματα με τον Καρλίτος να μην χάνει την ευκαιρία να πανηγυρίσει ξανά γκολ εν Ελλάδι στο 55ο λεπτό.

Ο Σιέλης απάντησε άμεσα για τους Θεσσαλούς με εξαιρετική κεφαλιά από κοντινή απόσταση για το 1-1 στο 59ο λεπτό.

Ο Σλίβκα όμως, μόλις δύο λεπτά μετά έδωσε και πάλι πίσω το προβάδισμα στην ομάδα του με ωραία κεφαλιά εκμεταλλευόμενος ιδανικά την σέντρα του Καρλίτος.