Ατρόμητος - ΟΦΗ 2-2: Φιλική ισοπαλία με… πολύ θέαμα!

Ατρόμητος και ΟΦΗ αναμετρήθηκαν στο γήπεδο της Κηφισιάς και έμειναν στο 2-2 με τις δύο ομάδες να αφήνουν τις καλύτερες εντυπώσεις ενόψει της νέας σεζόν της Superleague.

Μπορεί το φιλικό μεταξύ Ατρομήτου και ΟΦΗ (5/8) να μην ανέδειξε νικητή, ωστόσο χάρισε πολύ θέαμα και έδωσε στους προπονητές τη ευκαιρία να δουν σε τι επίπεδο βρίσκονται οι ομάδες τους πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα.

Στο 13ο λεπτό, ο Γιουμπιτάνα άνοιξε το σκορ για τους Περιστεριώτες που αγωνίστηκαν μακριά από το γήπεδό τους λόγω έργων.

Μόλις δύο λεπτά χρειάστηκαν οι παίκτες του Κρις Κόλμαν για να διπλασιάσουν τα γκολ τους. Ο Ρομπάιγ στο 15’ ευστόχησε για το 2-0.

Λίγο πριν  τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Μπιφουμά μείωσε σε 2-1 και στη συνέχεια ο Νέιρα με ένα φοβερό πλασέ έκανε το τελικό 2-2.