Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ - ΠΑΟΚ 0-2: Το επικό τρίλεπτο της… πρόκρισης στο Ισραήλ - Ο ήρωας Κοτάρσκι και το «tiki taka»!

Σπουδαία επέμβαση του Ντόμινικ Κοτάρσκι στο πέναλτι του Σούα της Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ στο 42ο λεπτό, μετά το μαρκάρισμα και την απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ντάγκλας Αουγκούστο. Πέντε λεπτά μετά; Δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπράντον Τόμας να κάνει το 2-0.

Σχετικά Άρθρα

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο πήγε να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο για τον ΠΑΟΚ στο Ισραήλ, με τον Σβαμπ και τον Ντάγκλας Αουγκούστο να είναι οι… υπεύθυνοι.

Οι Θεσσαλονικείς έχασαν την μπάλα στο κέντρο, ο δεύτερος τράβηξε τον αντίπαλό του εντός περιοχής για να μην πλασάρει και αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα στο 42ο λεπτό, με την έδρα της Μπεϊτάρ να παίρνει φωτιά.

Ωστόσο, εκεί βρισκόταν ο Ντόμινικ Κοτάρσκι για να την… σβήσει. Απέκρουσε το πέναλτι του Σούα και διατήρησε το προβάδισμα του «Δικεφάλου του Βορρά», προτού ο Μπράντον Τόμας το διευρύνει.

Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, tiki - taka ανάμεσα σε Ζίβκοβιτς και τον Ισπανό φορ και 2-0 για την ελληνική ομάδα μέσα στο Ισραήλ.